Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en
Image

Esperal Gdańsk 24 h przez 7 dni na dobę (Dawniej Esperal dzisiaj Naltrexone) - Insertmed

Rodziny osób uzależnionych oraz zniechęceni nieudanymi próbami wyjścia z nałogu alkoholicy często szukają informacji o farmakologicznym sposobie walki z alkoholizmem. Metoda, która polega na kuracji lekiem o nazwie Esperal nie jest nowością na rynku medycznym, lecz wciąż wywołuje wiele wątpliwości i pytań, na które postaramy się odpowiedzieć. Zaznaczamy, że nie ma jednej, skutecznej drogi do wyjścia z nałogu, gdyż alkoholizm zwany także „chorobą duszy” jest problemem niezwykle złożonym, a droga ku trzeźwości zazwyczaj bywa kręta i wyboista. Specjaliści do spraw leczenia uzależnień za pomocą Esperalu podkreślają, że kuracja lekiem powinna iść w parze z terapią psychologiczną lub być początkiem do jej rozpoczęcia.

UWAGA: CENY WSZYWKI ALKOHOLOWEJ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ OD 1200 ZŁ, A ZABIEG ODBYWA SIĘ W LUBLINIE

Image

Czym jest Esperal?

Lek o fachowej nazwie Disulfiram, czyli Esperal polega na wpływie na metabolizm alkoholu etylowego, a jego kluczowym zadaniem jest wywołać strach i awersję do alkoholu. Dzieje się to pod wpływem nieprzyjemnych i trudnych do wytrzymania konsekwencji, jakie wywołuje interakcja alkoholu i leku Esperal. Pojawiają się one już po 10 minutach od spożycia napoju wysokoprocentowego i utrzymują się nawet do 10 godzin.

Do najczęstszych konsekwencji złamania zasad abstynencji należą:

  • kołatanie serca,
  • duszności,
  • nagłe skoki ciśnienia krwi,
  • migrena i zawroty głowy,
  • pokrzywka,
  • niepokój oraz obawa przed śmiercią.

Pacjent, świadomy możliwości wystąpienia powyższych objawów zazwyczaj utrzymuje abstynencję i z czasem nabywa awersji do alkoholu poprzez zastosowanie leku Esperal.

Dla kogo jest ta oferta? Kiedy należy zdecydować się na Esperal?

Co najważniejsze, farmakologia polecana jest dla osób, które świadomie chcą zerwać z nałogiem, a także są w stanie zachować abstynencję. Sama aplikacja leku Esperal w Gdańsku wymaga detoksykacji, na którą składa się także kilkudniowe powstrzymanie się od picia. Kuracja lekiem zalecana jest także dla osób, których stan zdrowia wymaga przerwania ciągu alkoholowego, np. przez stwierdzone uszkodzenia narządów wewnętrznych. Jednocześnie, pacjent musi wykazać się dobrym stanem zdrowia psychicznego, a także samokontrolą.

Zobacz film jak robimy wszywki alkoholowe esperal w Gdańsku w Insertmed

Wszycie Esperalu - korzyści wynikające z leczenia

Główną korzyścią wszywki alkoholowej Esperal wykonywanej w Gdańsku jest tzw. samokontrola, czyli to, że osoba po zabiegu może wypracować możliwość utrzymania długotrwałej abstynencji i nauczyć się życia bez picia. Sama abstynencja prowadzi także do przerwania ciągu alkoholowego i usunięcia z organizmu nagromadzonych toksyn, co często jest ratunkiem dla pacjenta, którego stan zdrowia jest obciążony długotrwałym piciem. Sam Esperal można aplikować w postaci zastrzyków oraz tabletek doustnych, lecz to wszywka daje największą skuteczność, a inne metody powodują, że osoba po leczeniu świadomie nie przyjmuje zaleconych dawek leku.

Ile działa Esperal implementowany w Gdańsku?

Wszywkę alkoholową Esperal zakłada się na okres ok. 8-12 miesięcy. Ten czas pozwala na oswojenie się z nową sytuacją, a także na dostrzeżenie nowych możliwości wynikających z abstynencji. W tym czasie pacjenci dojrzewają do rozpoczęcia terapii i przepracowania swojego nałogu wraz z terapeutą, rodziną lub w obecności grupy wsparcia.

Image

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Gdańsku?

Najczęściej lek Esperal umieszcza się podskórnie w postaci niewidocznej wszywki, której pacjent nie może sam wydłubać. Zarówno do założenia jak i usunięcia wszywki potrzebne są sterylne warunki oraz zabieg chirurgiczny. Polega on na wykonaniu niewielkiego cięcia w okolicy pośladka i umieszczeniu implantu wszywki alkoholowej.

Gdańsk to miasto gdzie można wykonać taki zabieg, także w domu pacjenta. Umieszczenie wszywki wymaga użycia znieczulenia miejscowego, późniejszej kontroli tego jak goi się rana oraz usunięcia szwów. Zabieg nie jest inwazyjny i niebezpieczny dla życia i zdrowia osoby.

Jak długo trwa zabieg wszycia esperalu?

Sam zabieg trwa około 30 minut, lecz lekarz musi odpowiednio przygotować pacjenta do jego wykonania. Polega to głównie na wykonaniu szczegółowego wywiadu medycznego, sprawdzeniu stanu zdrowia psychicznego i wykluczeniu chorób, które są przeciwwskazaniem do założenia wszywki alkoholowej Esperal. Samo leczenie nie ogranicza się do zabiegu, lecz wiąże się w potrzebą dalszych kontroli, wsparciem pacjenta i pomocy w utrzymaniu abstynencji, gdy lek przestaje działać i lekarz usuwa wszywkę.

Wszywka Alkoholowa Gdańsk Cena - Ile kosztują wszywki alkoholowe w Insertmed?

Sam zabieg wraz ze zdjęciem szwów to wydatek od ok. 800-1800 zł. Cena ta różni się w zależności od miasta, a także tego, jaka dawka leku jest potrzebna pacjentowi. Zdarza się, że za niską ceną nie idzie jakość wykonania zabiegu, a nawet oszustwo. Skuszeni desperacją pacjentów oszuści aplikują zamiast Esperalu, placebo. Dlatego tak ważna jest wcześniejsza weryfikacja placówki oraz konsultacja przed wykonaniem zabiegu. Insertmed spełnia wszystkie normy, a cena jest uzależniona od indywidualnej potrzeby klienta.

Gdzie odbywa się zabieg i czy jest możliwość zamówienia wizyty domowej w okolicach Gdańska?

Najczęściej zabieg odbywa się w naszym gabinecie lekarskim w placówce w mieście Lublin. Istnieje też możliwość odbycia kuracji Esperalem w domu w mieście Gdańsk, co jest często stosowane szczególnie dlatego, że pacjenci często mają opory przed udaniem się do placówki, chcąc zachować anonimowość. Nasze zabiegi wykonujemy również w innych miastach w Polsce, których listę znajdziemy poniżej:

Gdzie wykonać zabieg? Odpowiedź - W Insertmed w Gdańsku

Warto przed zapisem na zabieg, skontaktować się z naszą placówką w Gdańsku. Dla pacjentów z Gdańska zalecamy kontakt pod numerem telefonu: +48 697684567 lub e-mailowo: kontakt@insertmed.pl z naszą placówką, która od lat pomaga osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków – Insertmed. Zarówno gabinet jak i infolinia są dostępne 24h na dobę przez cały tydzień.

Formularz kontaktowy

Proszę wpisać swoje imię i nazwisko!

Proszę wpisać poprawny adres e-mail!

Proszę wpisać poprawny numer telefonu!

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Select language:
icon deicon en