Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en
Image

Wszywka alkoholowa Konin 24h przez 7 dni na dobę (Dawniej Esperal dzisiaj Naltrexone)

Problem alkoholizmu rzutuje na każdą sferę życia i nie dotyczy tylko samej osoby uzależnionej, lecz także jej bliskich, których określa się mianem współuzależnionych. Często rodzina, zmartwiona zmieniającym się nastrojom i szukaniu okazji do wypicia, podejmuje pierwsze próby uświadomienia skali problemu i przekonania alkoholika do rozpoczęcia leczenia. Pierwszym krokiem ku abstynencji jest dostrzeżenie tego, że mamy problem z alkoholem i podjęcie konkretnych kroków ku trzeźwości. Jedną z metod leczenia alkoholików jest farmakologiczna kuracja Esperalem, fachowo zwanym Disulfiramem, która jest legalna i dostępna w naszym kraju m.in. w mieście Konin.

UWAGA: CENY WSZYWKI ALKOHOLOWEJ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ OD 1200 ZŁ, A ZABIEG ODBYWA SIĘ W LUBLINIE

Image

Czym jest Esperal?

Wszywki alkoholowe fachowo zwane Disulfiram to leki o działaniu awersyjnym, który polega na celowym wywołaniu nieprzyjemnych objawów, gdy połączy się jego działania z alkoholem.

Najczęstsze objawy gdy pacjent spożyje alkohol to:

  • nudności i wymioty,
  • duszności,
  • kołatanie serca,
  • podwyższone ciśnienie tętnicze,
  • bóle i zawroty głowy,
  • lęki i niepokoje związane z obawą przed śmiercią.

Co ważne, Esperal jest całkowicie legalny w Polsce, lecz jego podanie musi odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarską i być poprzedzone wywiadem medycznym oraz sprawdzeniem stanu zdrowia pacjenta. Ze względu na trudności z samokontrolą alkoholika, lek zazwyczaj umieszcza się pod skórą pacjenta w postaci niewidocznej wszywki alkoholowej Esperal. Posiada specjalistów, którzy leczą farmakologicznie alkoholizm, a z ich usługi można skorzystać 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Dla kogo jest ta oferta? Kiedy zdecydować się na Esperal?

Kuracja Esperalem polecana jest dla osób, które świadomie chcą zerwać z nałogiem, lecz potrzebują dodatkowego wsparcia. Kondycja psychiczna tych osób musi być stabilna, nie mogą cierpieć na depresję czy schizofrenię. Wiele alkoholików rozpoczynających leczenie Esperalem próbuje już innych metod utrzymania abstynencji, lecz okazują się one nieskuteczne. Do innej grupy należą osoby, których stan zdrowia lub sytuacja życiowa wymaga szybszego zaprzestania picia, np. gdy dochodzi o poważnych uszkodzeń wątroby i każdy kieliszek alkoholu destrukcyjnie wpływa na pogorszenie zdrowia. Na zaszycie Esperalem należy zdecydować się po konsultacji z lekarzem, gdyż wszywki z lekiem nie można samemu wydłubać – jest to więc decyzja, która musi być podjęta świadomie, po głębokim namyśle. Należy także pamiętać, że powodzenie leczenia zależy od samokontroli i samozaparcia, więc warto rozważyć także rozpoczęcie terapii indywidualnej lub w grupie AA, która pomoże utrzymać abstynencję w momencie, gdy lek Esperal przestanie działać.

Zobacz Film pokazujący, na czym polega leczenie esperalem w Koninie

Wszycie Esperalu – korzyści

Do najważniejszych korzyści zastosowania Esperalu jest potrzeba zachowania abstynencji – organizm ulega detoksykacji co oznacza, że zostaje oczyszczony z toksyn, jakie były nagromadzone przez długotrwałe spożywanie alkoholu. Już sam zabieg, wymaga minimum tygodniowej abstynencji, a przez kolejne miesiące, alkoholik zaczyna przyzwyczajać się do życia bez picia, a często po raz pierwszy od dłuższego czasu, zaczyna wyobrażać sobie swoją przyszłość jako osoby niepijącej. Oczywiście ta droga jest bardzo trudna, chociażby ze względu na tzw. zespół odstawienny, lecz przezwyciężenie go i awersja do alkoholu, jaką wywołuje Esperal może przynieść korzyści całkowitego zerwania z nałogiem i dojrzenia do decyzji rozpoczęcia terapii psychologicznej.

Ile działa Esperal?

Esperal umieszcza się w postaci wszywki podskórnej na okres od ok. 8-12 miesięcy. Udowodniono, że jest to czas, który daje największe rokowania do całkowitego zerwania z nałogiem, a także pozwala na rozpoczęcie leczenia terapeutycznego lub podjęcia samej decyzji o jego odbyciu.

Image

Jak wygląda zabieg w Insertmed Konin

Zabieg polega na nacięciu skóry (najczęściej w okolicy pośladka) i aplikacji leku, tak, aby był on niewidoczny i niemożliwy do usunięcia bez interwencji chirurga. Zaszycie Esperalem wymaga sterylnych warunków, a także doświadczenia medyka oraz późniejszej kontroli rany i zdjęcia szwów. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i życia osoby po zabiegu.

Jak długo trwa zabieg?

Sam zabieg trwa krótko, zazwyczaj ok. 30 minut. Zawsze poprzedza go konsultacja oraz wykonanie niezbędnych badań, w tym EKG oraz wywiadu medycznego.

Ile kosztuje zabieg? Esperal Konin Cena

Ceny zaszycia Esperalem w Koninie są różne i wahają się od 800 do 1500 zł w zależności od potrzebnej dawki leku, miejsca wykonania czy tego, co wchodzi w skład ceny. Podczas konsultacji określamy dokładnie cenę zależną od indywidualnych potrzeb leczenia.

Gdzie odbywa się zabieg? Czy jest możliwość wizyty domowej?

Całe leczenie może odbywać się w naszej specjalistycznej placówce, gdzie podaje się Esperal. Konin to miasto, gdzie możliwe jest także skorzystanie z wizyt domowych.

Pamiętaj:

Warto przed umówieniem się na zabieg sprawdzić, czy dana placówka posiada odpowiednie uprawnienia do wykonywania zabiegu zaszycia, a także zasięgnąć opinii o jej działaniu. Zdarza się, że pacjentom podaje się placebo lub zabiegi odbywają się niesterylnych warunkach, co może prowadzić do zakażenia rany.

Insertmed spełnia wszystkie wymogi i normy jako placówka zajmująca się farmakologicznym leczeniem alkoholizmu. Nasze zabiegi wykonujemy również w gabinetach w pozostałych miastach:

Gdzie wykonać zabieg? Miasto Konin - Kontakt Insertmed

Przed podjęciem decyzji o zabiegu, zalecane jest zaczerpnięcie informacji i konsultacja z lekarzem. Insertmed jako placówka uprawniona do wykonywania wszywki alkoholowej posiada całodobową infolinię.

Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań telefonicznie lub e-mailowo:

Insertmed Sp. z o.o.

Godziny pracy: 24/h

tel. +48 697 684 567

e-mail: kontakt@insertmed.pl

Lub poprzez poniższy formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy

Proszę wpisać swoje imię i nazwisko!

Proszę wpisać poprawny adres e-mail!

Proszę wpisać poprawny numer telefonu!

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Select language:
icon deicon en