Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en
Image

Wszywka Alkoholowa Lublin – Esperal 24h przez 7 dni na dobę (Dawniej Esperal dzisiaj Naltrexone)

Choć zazwyczaj leczenie alkoholizmu kojarzy nam się z potrzebą izolacji w zamkniętym ośrodku uzależnień, to nie jedyna skuteczna metoda zerwania z nałogiem. Wiele osób chce żyć normalnie, lecząc się w gabinecie lekarskim lub we własnym domu. Dla takich osób zalecana jest kuracja farmakologiczna, która zawsze powinna iść w parze z psychoterapią.

UWAGA: CENY WSZYWKI ALKOHOLOWEJ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ OD 1200 ZŁ, A ZABIEG ODBYWA SIĘ W LUBLINIE

Image

Esperal Lublin – Na czym polega kuracja?

Esperal zwany także Disulfiram to lek należący do grupy farmaceutyków awersyjnych. Jego działanie polega na nakłonieniu osobę uzależnioną do zachowania dłuższej abstynencji oraz przerwania ciągów alkoholowych. Dzieje się to poprzez wywołanie obaw przed nieprzyjemnymi konsekwencjami sięgnięcia po alkohol, gdy w naszym organizmie działa lek Esperal. Występują one już po 10 minutach od spożycia napoju wysokoprocentowego i swoją specyfiką przypominają silnego kaca.

Najczęstsze konsekwencje połączenia Esperalu z alkoholem to:

 • wystąpienie nudności i wymiotów,
 • bóle głowy,
 • kołatanie serca,
 • nagłe skoki ciśnienia krwi,
 • halucynacje,
 • stany lękowe (w tym obawa przed śmiercią).

Powyższe objawy mają być swego rodzaju „straszakiem” przed sięgnięciem po alkohol, a długotrwała abstynencja szansą na wywołanie obojętności do alkoholu lub nawet awersji.

Wszywka Lublin – Dla Kogo?

Kurację Esperalem w Lubline zaleca się osobom, które piją w sposób ryzykowny i sami nie są w stanie przerwać ciągów alkoholowych. Ważne, aby były świadome, na czym polega leczenie i jakie są konsekwencje w przypadku próby „przepicia” Esperalu. Zazwyczaj osoby, które są kwalifikowane do aplikacji leku, mają za sobą inne, nieudane próby zerwania z nałogiem. Zdarza się, że Esperal w Lubline zaleca się osobom, które szybko muszą przestać pić, np. ze względu na problemy zdrowotne.

Zobacz Film pokazujący, na czym polega leczenie metodą wszywki alkoholowej w Lublinie

Wszywki Alkoholowe w Lublinie – Przeciwskazania do zabiegu

Nie można zakwalifikować do leczenia osób, których stan zdrowia psychicznego budzi wątpliwości - przeciwskazaniem do aplikacji Esperalu w mieście Lublin jest schizofrenia, depresja czy myśli samobójcze. Lekarz z placówki uzależnień musi wykluczyć także uczulenie na disulfiram oraz choroby wieńcowe. Próba przepicia Esperalu w przypadku osób z problemami zdrowotnymi, może przyczynić się do kołatania serca, a nawet być przyczyną zawału.

Wszywka dla alkoholika Lublin – Jakie są korzyści?

O ile alkoholik przestrzega zasad abstynencji, lek Esperal nie powoduje żadnych skutków ubocznych i jest w 100% bezpieczny dla pacjenta. Jego kurację można odbyć w domu i nie ma potrzeby izolacji alkoholika w zamkniętym ośrodku dla osób uzależnionych. To bardzo ważne, dla osób, które potrzebują codziennego wsparcia rodziny lub nie mogą sobie pozwolić na długi pobyt w ośrodku.

Esperal Lublin – Jak długo działa lek?

Kuracja Esperalem w Lublinie zawsze trwa kilka miesięcy, lecz nie dłużej niż pół roku. W tym czasie alkoholik ma szansę całkowicie zerwać z nałogiem, zmienić swoje przyzwyczajenia oraz nauczyć się nowego życia bez alkoholu. Ten czas pozwala także na rozpoczęcie terapii psychologicznej, która sprawi, że po usunięciu wszywki z lekiem, osoba uzależniona nie powróci do dawnych skłonności.

Image

Wszycie Esperalu Lublin – Jak wygląda zabieg?

Ponieważ osoby uzależnione mają problem z zachowaniem ciągłości przyjmowanych dawek leków, Esperal zazwyczaj umieszcza się w tzw. wszywce alkoholowej, która zostaje zaszyta pod skórą. Najczęściej umieszcza się ją w okolicy pośladków, tak, aby była całkowicie niewidoczna. Zabieg należy wykonać w sterylnych warunkach, przy użyciu znieczulenia miejscowego.

Zaszycie Alkoholowe Lublin – Jak długo trwa?

Zabieg nie wymaga hospitalizacji, trwa około 30 minut i nie jest inwazyjny dla życia oraz zdrowia alkoholika. Nie ma możliwości usunięcia wszywki alkoholowej samemu, więc jeśli nie jesteśmy w stanie zachować abstynencji, należy zgłosić się do lekarza, aby wydłubał lek.

Wszywka Alkoholowa Lublin Cena – Ile kosztuje zabieg?

Esperal w Lublinie nie jest lekiem refundowanym, więc całe koszty leczenia spoczywają na pacjencie. Placówka Insertmed daje możliwość rozłożenia ich na raty, jeśli nie jesteśmy w stanie zapłacić za całe leczenie. Cena wszywki alkoholowej w Lublinie to koszt ok. 1000 zł, lecz zdarza się, że za leczenie zapłacimy więcej, np. w przypadku wizyt domowych. 

Jeśli chcesz poznać ostateczne koszty leczenia, oraz poznać cały przebieg kuracji Esperalem - skontaktuj się z ośrodkiem leczenia uzależnień - Insertmed, którego lekarze są do dyspozycji pacjentów przez 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.

Gdzie można wszyć Esperal w Lublinie? - Czy jest możliwość wykonania zabiegu w domu pacjenta?

W Lublinie można odbyć całą kurację lekiem Esperal, a także umówić się na zabieg zaszycia wszywki. Można tego dokonać w domu pacjenta oraz w gabinecie lekarza z placówki leczenia uzależnień. Ważne, aby było to miejsce z dobrymi opiniami oraz odpowiednimi certyfikatami uprawiającymi do leczenia farmakologicznego uzależnień.

Obsługujemy klientów w miastach:

Kontakt

Przed podjęciem decyzji o zabiegu, zalecane jest zaczerpnięcie informacji i konsultacja z lekarzem. Insertmed Lublin jako placówka uprawniona do wykonywania wszywki alkoholowej posiada całodobową infolinię.

Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań telefonicznie lub e-mailowo:

 • Insertmed Sp. z o.o.
 • Miasto: Lublin
 • Godziny pracy: 24/h
 • tel. +48 697 684 567
 • e-mail: kontakt@insertmed.pl

Lub poprzez poniższy formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy

Proszę wpisać swoje imię i nazwisko!

Proszę wpisać poprawny adres e-mail!

Proszę wpisać poprawny numer telefonu!

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Select language:
icon deicon en