Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en
Image

Wszywka alkoholowa Esperal Wrocław 24h przez 7 dni na dobę (Dawniej Esperal dzisiaj Naltrexone)

Alkoholizm jako „choroba cywilizacyjna” nie wybiera i dotyka każdej grupy społecznej, zarówno kobiet jak i mężczyzn, młodzież oraz osoby dojrzałe. Różni się jednak to, w jaki sposób piją mieszkańcy dużych miast i wsi, osoby wykształcone oraz te z tzw. marginesu społecznego. Najczęściej wysokofunkcjonujący alkoholicy, czyli Ci posiadający dobrą, szanującą pracę, piją w samotności, ukrywają swój nałóg przed bliskimi i nie dopuszczają do siebie myśli o uzależnieniu. Zdarza się, że alkoholizm całkowicie rujnuje ich kariery, relacje rodzinne i to wpływa na ostateczną decyzję o rozpoczęciu leczenia. Aby utrzymać abstynencję, poznać przyczynę nałogu oraz nauczyć się życia bez alkoholu, poleca się rozpoczęcie terapii psychologicznej. Istnieje też możliwość odbycia kuracji lekiem Esperal we Wrocławiu (fachowo zwanym Disulfiram).

UWAGA: CENY WSZYWKI ALKOHOLOWEJ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ OD 1200 ZŁ, A ZABIEG ODBYWA SIĘ W LUBLINIE

Image

Czym jest lek Esperal? Wrocław jako miasto, w którym można rozpocząć leczenie alkoholizmu

Esperal od wielu lat stosuje się w terapii leczenia alkoholizmu. Jego działanie polega na zaburzeniu procesu rozkładu alkoholu w organizmie pacjenta. Naturalnie metabolizm alkoholu polega na jego zamianie do aldehydu octowego oraz w późniejszej fazie do kwasu octowego. Gdy w organizmie pacjenta aktywny jest Esperal, a spożyje on alkohol - dochodzi do reakcji disulfiramowej, która przejawia się natychmiastowym wystąpieniem działań niepożądanych. Występują one już po średnio 10 minutach i trwają nawet do 10 godzin.

Do najczęściej spotykanych konsekwencji sięgnięcia po alkohol w trakcie stosowaniu esperalu należą:

  • zawroty i bóle głowy,
  • nagłe skoki ciśnienia tętniczego,
  • ataki paniki wynikające ze strachu przed śmiercią,
  • zaczerwienienie skóry twarzy,
  • pokrzywka,
  • duszności i kołatanie serca.

Działanie Esperalu związane jest z wywołaniem lęku przed powyższymi objawami, a także utratą zdrowia czy życia. Lek ma wywołać długotrwałą awersję do alkoholu i wspomóc pacjenta w decyzji o zachowaniu abstynencji. 

Wszycie esperalu jest legalne w Polsce. Esperal jest całkowicie bezpiecznym lekiem o działaniu obojętnym dla naszego organizmu o ile pacjent przestrzega się zaleceń lekarza i nie dopuszcza do spożycia alkoholu i produktów go zawierających.

Esperal Wrocław - dla Kogo dedykowany jest zabieg?

Zabieg wszyscia esperalu zalecany jest dla osób chcących podjąć leczenie i świadomych tej decyzji oraz konsekwencji jakie spowodowane są sięgnięciem po alkohol. Implantacja esperalu zalecana jest często osobom, których stan zdrowia wymaga natychmiastowej abstynencji, np. przed zaplanowanymi operacjami oraz pacjentom, którzy mają za sobą wiele nieudanych prób zerwania z nałogiem. Razem z planem założenia wszywki alkoholowej Esperal powinna iść decyzja o rozpoczęciu terapii leczenia alkoholizmu indywidualnej lub w grupie wsparcia AA.

Zobacz jak wykonujemy zaszycie alkoholowe w Insertmed Wrocław

Jakie korzyści wynikają z zaszycia Esperalu w Insertmed Wrocław

Wszycie esperalu jest niewątpliwą korzyścią zdrowotną i rozpoczęciem abstynencji oraz przerwanie ciągu alkoholowego. Kuracja farmakologiczna wymaga od pacjenta kilkudniowej wstrzemięźliwości od alkoholu, która jest etapem tzw. detoksykacji, czyli pozbycia się z organizmu szkodliwych toksyn. Esperal wykazuje dużą skuteczność w leczeniu w przypadku pacjentów, którzy chcą rozpocząć drogę ku trzeźwości. Samo leczenie może odbywać się w domu pacjenta, nie wymaga zamknięcia w ośrodku i izolacji od rodziny. Zabieg wszycia esperalu ma dużo lepsze rezultaty niż doustne przyjmowanie Esperalu, a spowodowane jest to większą dyscypliną i niemożnością celowego pominięcia dawki leku Esperal.

Ile działa Esperal?

Wszywki alkoholowe esperal działają od 8 do 12 miesięcy, a sama dawka leku dobierana jest do masy ciała pacjenta. Przyjmuje się, że czas ten wystarcza do wywołania awersji do alkoholu, a także pokonania najtrudniejszego okresu związanego z zespołem odstawiennym. Leczenie alkoholizmu przy pomocy działania leku Esperal pozwala na podjęcie dalszych kroków do zachowania abstynencji takich jak terapia, poprawienie relacji rodzinnych czy zawodowych, a także zniwelowanie ryzyka powrotu do starych nawyków.

Image

Jak wygląda zabieg zaszycia wszywki Esperal we Wrocławiu?

Zaszycie Esperalu polega na bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym dla życia i zdrowia zabiegu chirurgicznym. Wszywkę z lekiem umieszcza się najczęściej w okolicy pośladka, domięśniowo pod skórą pacjenta. Do zaaplikowania leku konieczne jest wykonanie niewielkiego nacięcia oraz szycie. Zabieg wymaga sterylnych warunków oraz podania znieczulenia miejscowego. Ważne, aby później obserwować ranę i nigdy nie próbować wydłubać wszywki. Jest to całkowicie niemożliwe i może to wykonać jedynie chirurg.

Esperal Wrocław - Jak długo trwa zabieg w Insertmed?

Czas trwania zabiegu to około 30 minut. Po zabiegu pacjent nie wymaga hospitalizacji, lecz zazwyczaj lekarz wystawia kilkudniowe zwolnienie lekarskie. Sam zabieg nie oznacza końca leczenia – pacjent musi być pod stałą kontrolą ośrodka Insertmed. Ważne jest także samo przygotowanie do zabiegu oraz kwalifikacja pacjenta. Istnieje kilka przeciwwskazań do wszycia esperalu. Najczęściej związane są one z nieumiejętnością zachowania abstynencji przed zabiegiem. Osoba nietrzeźwa lub taka, która nie wykazuje możliwości wytrzymania bez alkoholu nie może skorzystać z kuracji farmakologicznej przy pomocy wszywki alkoholowej. Kilkudniowa kwalifikacja do zabiegu ma na celu zobrazowanie stan zdrowia psychicznego pacjentów oraz wyeliminowanie zagrożenia zawałem lub uczulenia na disulfiram.

Wszywka Alkoholowa Wrocław Ceny w Insertmed

Cena samego zabiegu oraz zdjęcie szwów różni się w zależności od miasta, placówki czy potrzebnej dawki leku. Ceny we Wrocławiu wahają się od 800 do 1800 zł. Insertmed oferuje możliwość rozłożenia kosztów leczenia na raty. Cena zabiegu, leczenia jest najczęściej ustalana indywidualnie.

Wszywki alkoholowe Wrocław - Gdzie odbywa się zabieg?

Zabieg wykonuje się w gabinecie lekarskim Insertmed w Lublinie. Istnieje też możliwość dostosowanie leczenia do potrzeb pacjenta i odbycia kuracji Esperalem w domu. To rozwiązanie jest dla wielu osób korzystniejsze, gdyż zapewnia 100% anonimowość i dyskrecję. Lekarze zajmujący się leczeniem uzależnień są zazwyczaj elastyczni i ułatwiają swoim pacjentom leczenie. Tak jak, chociażby specjaliści z ośrodka Insertmed, którzy oprócz zabiegu wykonania wszywki alkoholowej, dbają o kondycję psychiczną alkoholika oraz jego bliskich. Warto wybierać placówki, które specjalizują się w leczeniu uzależnień, gdyż ich działanie nie kończy się na wykonaniu zabiegu zaszycia. Mówimy o tym dlatego, że spełniamy powyższe wymagania. Naszego zabiegi wykonujemy również w pozostałych miastach jak:

Wszycie Esperalu Wrocław - Gdzie Wykonać? Insertmed

Dla naszego zdrowia oraz skuteczności leczenia należy korzystać z usług dyplomowanych lekarzy, którzy mają doświadczenie oraz uprawnienia do leczenia uzależnień, oraz stosowania wszywki Esperal. Zdarza się, że wykorzystując naiwność i desperację osób uzależnionych we wszywce umieszcza się placebo. Dlatego warto wcześniej zaczerpnąć wiedzy o danej placówce, skontaktować się i jeśli jest taka możliwość udać się na konsultacje z kimś bliskim. Wszystkie powyższe wytyczne spełnia nasza placówka, zapraszamy do kontaktu i omówienia zabiegu. 

Esperal Wrocław Insertmed - Skontaktuj się ze specjalistami

Dla pacjentów z Wrocławia i okolic zalecany jest kontakt pod numerem telefonu: +48 697684567 lub e-mailowo: kontakt@insertmed.pl z ośrodkiem leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków – Insertmed. Gabinet otwarty jest całodobowo, 7 dni w tygodniu. Warto przed spotkaniem przygotować sobie listę pytań oraz upewnić się, że jesteśmy gotowi na zachowanie całkowitej trzeźwości. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów Insertmed. Zachęcamy, aby się z nimi zapoznać przed kontaktem. I oczywiście, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz poniżej, lub telefonicznie. 

Formularz kontaktowy

Proszę wpisać swoje imię i nazwisko!

Proszę wpisać poprawny adres e-mail!

Proszę wpisać poprawny numer telefonu!

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Select language:
icon deicon en