Odpowiemy na twoje pytania

Wielu pacjentów, którzy zgłaszają się do naszej placówki medycznej zadaje bardzo dużo pytań lub posiada niesprawdzone czy mało wiarygodne, informacje na temat metod postępowania medycznego w zakresie leczenia uzależnień od napojów alkoholowych, opiatów czy jedzenia. Naszym celem jest próba odpowiedzenia na najczęściej zadawane pytania, w taki sposób, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy, dotyczące kolejnych etapów terapii, jak również procedur stosowanych w czasie farmakoterapii czy hipnoterapii. ​ Wielu pacjentów, którzy zgłaszają się do naszej placówki medycznej zadaje bardzo dużo pytań lub posiada niesprawdzone czy mało wiarygodne, informacje na temat metod postępowania medycznego w zakresie leczenia uzależnień od napojów alkoholowych, opiatów czy jedzenia. Naszym celem jest próba odpowiedzenia na najczęściej zadawane pytania, w taki sposób, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy, dotyczące kolejnych etapów terapii, jak również procedur stosowanych w czasie farmakoterapii czy hipnoterapii.
...

FAQ

1. Czy zabieg implantacji wszywki alkoholowej jest wykonywany w znieczuleniu?
Tak, zabieg implantacji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

2. Czy seanse hipnotyczne odbywają się w domu pacjenta?
Nie, wszystkie seanse hipnotyczne są wykonywane w naszym ośrodku medycznym.

3. Czy detoksykacja jest niezbędna do podjęcia dalszych etapów leczenia nałogu narkotykowego?
Tak. Detoksykacja jest wskazana u osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu, ponieważ oczyszcza organizm z wszelkiego rodzaju toksyn i resztek procesu metabolizmu.

4. Czy pacjent może umówić się na wizytę poza godzinami pracy ośrodka medycznego?
Nie. Pacjenci przyjmowani stacjonarnie mogą skorzystać z pomocy naszych specjalistów tylko w wyznaczonych godzinach pracy naszego ośrodka medycznego. Możliwe jest jednak wezwanie natychmiastowej pomocy do miejsca pobytu, w obszarze Lublina.

5. Czy farmakologiczne leczenie uzależnienia od opiatów może być zastosowane u kobiet?
Oczywiście, że tak. Farmakoterapia jest wskazana, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

6. Czy Naltrexone ma skutki uboczne?
Lek o nazwie Naltrexone, jak wszystkie medykamenty, wykazuje skutki uboczne.

7. Czy do leczenia alkoholizmu stosuje się w dalszym ciągu Esperal?
Nie. Obecnie w farmakoterapii osób uzależnionych od alkoholu wykorzystuje się lek o takim samym składzie, ale pod nazwą Disulfiram lub implant najnowszej generacji o nazwie Naltrexone.

8. Czy hipnoza jest bezpieczna dla pacjentów?
Oczywiście, że tak. Seanse hipnotyczne mają na celu wzmocnienie efektu zastosowanej farmakoterapii i psychoterapii. Odbywają się pod nadzorem certyfikowanych terapeutów.

9. Czy mając wszywkę alkoholową można uprawiać sport?
Tak. Implantacja wszywki nie przeszkadza w regularnym uprawnia wybranej dyscypliny sportu.

10. Czy farmakoterapii może poddać się osoba chorująca na nowotwór?
Nie. Przeprowadzony przed rozpoczęciem terapii wywiad lekarski ma na celu rzetelną ocenę aktualnego stanu zdrowia i wykluczenie wszelkich chorób – w tym nowotworów, mogących zagrażać zdrowiu i życiu pacjenta poddanego leczeniu.

...